ANNENİN GÜNLÜĞÜ "Mesut olduğum zaman insanları anlıyorum sanmıştım, Halbuki onları ancak felaket içinde tanımam mukaddermiş" Sevgili yavrum, seni bin türlü farklı acıyla dünyaya getirdiğim o günden beri gönlümün içinde bambaşka bir yerde, bambaşka bir sevgi ve bağlılıkla sevdiğim o günden beri bilsen hiç bu kadar çok acı çekmemiştim. Bilmezdim bir yavrunun gözler önünde erimesinin bu kadar zor olduğunu, bilemezdim ufacık savunmasız bir yavrunun kimseden aman bulamadığı

Bu konu 3036 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
ANNENİN GÜNLÜĞÜ 3036 Reviews

Konuyu değerlendir: ANNENİN GÜNLÜĞÜ

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3036 kez incelendi.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart ANNENİN GÜNLÜĞÜ

ANNENİN GÜNLÜĞÜ

"Mesut olduğum zaman insanları anlıyorum sanmıştım, Halbuki onları ancak felaket içinde tanımam mukaddermiş"

Sevgili yavrum, seni bin türlü farklı acıyla dünyaya getirdiğim o günden beri gönlümün içinde bambaşka bir yerde, bambaşka bir sevgi ve bağlılıkla sevdiğim o günden beri bilsen hiç bu kadar çok acı çekmemiştim. Bilmezdim bir yavrunun gözler önünde erimesinin bu kadar zor olduğunu, bilemezdim ufacık savunmasız bir yavrunun kimseden aman bulamadığı bir anda, kimseden fayda gelmediği anda böylesine garip böylesine sessiz bitişini bilemezdim.

Başka anneler var ya başka anneler... Hani o yavrusunu bir günlüğüne başkalarına emanet edemeyen... Hoş hep aynıdır ya anneler asla yavrularından ayrılmaya kıyamazlar. Bilmezler ki ben ebedi ayrılığa hiç dayanamam.

Yavrum, senin eridiğini, tükendiğini göre göre yaşamak ne acıdır. Bunu bilmezler. Tarayacak saçların da yok artık. Öpülecek gül yanakların da soldu artık, sen gözümün önünde sararıp solarken bilmezler ki ne beter haldeyim ben.

Başkaları, yavrularının nezle olmasına bile dayanamazlar, biraz hastalanınca kıyamazlarken bilmezler ki ben nice hallerdeyim. Bilirim Allah'tandır bu dert, seni benden almayı dilediyse vardır bir hayır. Ve bilirim ki gittiğin o güzel yerde, o cennet dedikleri tarifsiz yerde kapıda bekleyeceksin beni bilirim. İşte bu ümitle, yani beni karşılayacağın ümidi ile biraz kolaylaşır acına dayanmak. Ama kimse bilmez ben ne hallerdeyim. Sus yavrum sus, anne deme, sus yavrum ağlama.

NOT:Cocugu lösemi(kan kanseri ) olan bir annenin duygularidir..
    -Alinti-

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: ANNENİN GÜNLÜĞÜ

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: -

Cevaplar: 3

Görüntüleme: 3036

Konu - tarafından (16.05.2009 Saat 22:27 ) değiş;tirilmiş;tir.

-

ANNEME

Çoktandır ki göremedim yüzünü,
    Beni öldürecek bu hasret anne
    Halimi gelenden, gidenden değil,
    Sıcak kollarından sual et ana!

Ana, gurbetteyim, el ocağında;
    Sevgin, yüreğimin ta sıcağında,
    Beni özler isen, ya kucağında
    Yahut gözyaşında hayal et ana!

Ayrılıkmış alın yazım kaderim,
    Dönmeye bir ümit var, Allah kerim,
    Belki buralarda ölüp giderim,
    Ne olur hakkını helal et ana!

A.AKGÜNDÜZ
    Konu - tarafından (16.05.2009 Saat 21:01 ) değiş;tirilmiş;tir.

Elif78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

cok duygulandim leyla, allah hic bir anneye evlat acisi vermesin, sen dog buyut gozunden sakin sonra evladinin acisini y asa, bu cok zor bu aci ancak kalemle bu kdar yazilabilir, ama sen gelde ana yuregini gor, o yuregi yazmak hicte kolay degil, o yurek arsa yazilmis o yurekki Allah bilir, Allah tum evladini kaybeden yada evlat hasreti yasayan analara sabir versin!!!!

-

Alıntı Elif78 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    cok duygulandim leyla, allah hic bir anneye evlat acisi vermesin, sen dog buyut gozunden sakin sonra evladinin acisini y asa, bu cok zor bu aci ancak kalemle bu kdar yazilabilir, ama sen gelde ana yuregini gor, o yuregi yazmak hicte kolay degil, o yurek arsa yazilmis o yurekki Allah bilir, Allah tum evladini kaybeden yada evlat hasreti yasayan analara sabir versin!!!!
    Elif ablacim cok tsk ediyorum...
    Güzel dileklerine bende aminn diyorum...
    Rabbim ne cocuklari annesiz nede anneleri evlatsiz biraksin bu aciyi cok iyi bilirim....
    Yorumuna saglik canim ablam....

Etiketler