Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere ,göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.Güzel kişi der ki.O benim refakatim,O benim dostumdur,hiçbir şekilde Onu yalnız

Bu konu 1563 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
GÜZEL BIR HADIS 1563 Reviews

Konuyu değerlendir: GÜZEL BIR HADIS

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1563 kez incelendi.

BALACAGIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    103
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    568
    @BALACAGIZ

Standart GÜZEL BIR HADIS

Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer

Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere ,göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.Güzel kişi der ki.O benim refakatim,O benim dostumdur,hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam.Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz,görevinizi yapınız.Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar terk edemem.

Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kuranım.Endişe etme,Münker ve Nekirin sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın.

Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Meleul Aladan(semadaki meleklerden)misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.

Allahın Resulu(SAV) demiştir ki:Hesap gününde ne bir Peygamber,ne de bir melek, Allahın indinde Kurandan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: GÜZEL BIR HADIS

Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

Konuyu Baslatan: BALACAGIZ

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1563

SEN! BEN!M KADAR SEVEN VARSA SANA BEN!M KADAR HASRET KALS!N