Asker bir köşede oturmuş anasına mektup yazıyordu. Saçları kınalı bu asker komutanın dikkatini çekti. Yanına gitti ve: -Asker saçını neden kınaladın ? Bunun anlamı nedir. Asker ise: -Komutanım bende anlamını bilmem annem askere gonderirken basıma kına yaktı ana işine karışılmaz mecbur kabul ettim. Ama anlamını ben de bilmem. Komutan bunun üzerine annene sor der ve gider. Asker mektubunda anasına sorar. Daha sonra cevabı alınca komutanına şöyle der: -Komutanım annemin neden böyle

Bu konu 2075 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
TÜRK KADINI 2075 Reviews

Konuyu değerlendir: TÜRK KADINI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2075 kez incelendi.

Konu: TÜRK KADINI

Babacan076 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    48
    Konular
    18
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    552
    @Babacan076

Standart TÜRK KADINI

Asker bir köşede oturmuş anasına mektup yazıyordu. Saçları kınalı bu asker komutanın dikkatini çekti.

Yanına gitti ve:
    -Asker saçını neden kınaladın ? Bunun anlamı nedir.

Asker ise:
    -Komutanım bende anlamını bilmem annem askere gonderirken basıma kına yaktı ana işine karışılmaz mecbur kabul ettim. Ama anlamını ben de bilmem.

Komutan bunun üzerine annene sor der ve gider. Asker mektubunda anasına sorar. Daha sonra cevabı alınca komutanına şöyle der:
    -Komutanım annemin neden böyle yaptıgını anladım sizede söyleyeyim. Anamın üç oğlu vardı hepsi sehit oldu aynı babam gibi. Bizim orada kuzular kurban edilirken bası kınalanır. Annem de beni vatana kurban ettiği bir kuzu gibi görüyor, bu yüzdendir ki beni kınaladı.

Komutan bunun üzerine derin bir iç çekti ve :

-İşte Türk Kadını işte Türk ANASI dedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: TÜRK KADINI

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Babacan076

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 2075

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne kadar gurur duysak azdir...
    Ne övgüler dize getirsek kelimeler yetmez onurlu serefli Türk kadinina...
    O bu vatan icin evladini yetistirip ellerine kina yakip askere ugurlayip Allah yoluna kurban verendir
    Türk kadini anadir candir yardir cephede sirtinda tonla agirliktaki mermiyi tasiyandir...
    Emegine saglik Babacan...

Yaver ARANCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    108
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    592
    @Yaver ARANCI

Exclamation

Mazide bıraktığımız izler, Acun'a büyük misal olmuştur. Başbuğun emrindeki ordu için bir çok şey söylenmiştir işte onlardan bazıları :

"Mâhir bir kumandan, Türk askeriyle dünyayı kutuptan kutba kadar katedebilir." (Vandal)

"Seleflerinin gayretleri sayesinde, Sultan Süleyman öyle bir orduyu emri altında bulunduruyordu ki, kuruluşu ve silahları bakımından bu ordu, dünyanın bütün diğer ordularından dört asır ilerideydi... Her Türk askeri, yalnız başına, seçkin bir Avrupa taburuna bedeldi." (Benoist Mechin)

"Kudretli Türk ordusu, bir tek emirle, tek vücut ve iyi kurulmuş bir makine halinde harekete geçiyordu." (Henri Hauser )

Bu yapının tekrar sağlanması için Türk töresinin esaslarına geri dönülmelidir. Ruhumuzdaki kayıp açıkca gözler önündedir.
    İnsan TEK başına hayal eder, TEK başına acı çeker, TEK Başına Ölür. Henry Frederic Amiel

Yaver ARANCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    108
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    592
    @Yaver ARANCI

Exclamation Genç Kızlarımıza Çağrı

Her sosyal yapı, kadın ve erkek dediğimiz iki cinsin birbirini tamamlamasıyla var olmuş bir bütündür. Tek başlarına düşünülemeyen bu bireyler, birlikte yaratıcı bir güç kazanırlar. Erkek, kadınla beraberken daha bahadır, daha erdemli ve daha bilge olmak zorunluluğunu duyar.Kadın da bir erkekle birlik olunca daha soylu, daha ince ve daha içlidir. Türk milletinin sosyal yapısını incelerken de Türk kadını ile Türk erkeğinin birbirini tamamlayan bir bütün oluşu gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Eğer yurt ve millet işlerinde kadın, gücünü erinin gücüne kalmışsa başarı elde edilmiş; tersine kadın, umursamaz olmuşsa her şey yarım kalmıştır. Bu gerçeği bilen Türk milliyetçileri, daha savaşın başında, Türk kadınını - bilhassa genç kızlarımızı - kendi aralarında görmenin büyük mutluluk olduğunu inanıyorlar. Onun için de sizleri kendi yanlarına, savaş alanına çağırıyorlar.

Ey genç Türk kızı; Atillalar, Alpaslanlar, Osman Beyler, Timurlar yaratıcı güçlerini hep sizin kucağınızda kazandılar, İbni Sinalar, Kaşgarlı Mahmutlar, Uluğ Beyler, Fuzuliler ve Barbaroslar sizden emdikleri sütün kudretiyle Türk tarihinin birer parlak yıldızı oldular.

Siz, her çağda Türkçülük davasına kucak açıp süt verdiniz.

Genç Türk kızı, Kurtuluş Savaşı yıllarında İnebolu’dan Ankara’ya dek uzanan yolları dolduran kağnı kafilelerinin bütün insanları cinsdaşlarınızdı. Yamalı yorganını çıplak çocuğunun değil, nem kapmasından korktuğu, mermi sandıklarının üstüne örten sizin veya benim anam veya bacımdı. O savaşın kadın Mehmetçikleri, tarihimizin birer adsız bahadırıdır.

Ey genç Türk Kızı, Türk tarihinin büyük anıtlarında da sizin adınız, sizin ruhunuz var. Dünyanın en ince sanat eserlerinden biri olan Tac-Mahal sizden biri için yaratılmadı mı?

Fuzuli veya Nedim’in şiirlerinde her biriniz kendinizi bulmuyor musunuz? Ankara’nın Zafer Anıtındaki mermi taşıyan kadın da yine sizden biri değil mi?

Bugün Türk tarihinin yeni bir hamle çağı başlarken, sizleri aralarında görmek, sizlerden ışık, sizlerden inanç, sizlerden heyecan istemek Türk milliyetçilerinin en doğal haklarıdır.

Türkçülüğün; sosyal, ekonomik ve kültürel yönlerde kalkınmak için çadırlarını toplamış ve yeni ufuklara doğru göç hazırlığına başlamış damarlarınızdaki kanı ülkü yolunda karşı cinsin çabalarını katmak zorundasınız. Sizler de, Ankara’ya sırtında mermi taşıyan adsız dişi bozkurtlardan biri olunuz. Sizler de adı Zerrin Taç olan Kazvin’li Türk kızı gibi, inançlarınız uğruna, yüzünde tatlı bir gülümseme ile ateşe doğru erkek bir bozkurt gibi yürümesini biliniz.

Bir kocamış kurt, delikanlı Türk’e olduğu kadar -ve hatta belki de ondan fazla- siz genç Türk kızlarının yaratıcı atılışlarına inanan bir kişidir. Sizler isterseniz, toplulukları göz kırpmadan ateşe ve Ölüme sürebilirsiniz. Sizler isterseniz o toplumları kalkındırmak için yapılan her savaş kolay ve rahat bir savaş olur. Sizler isterseniz önünüzde eğilmeyecek baş ve devrilmeyecek kudret düşünülmez.

Ey Genç Türk Kızı, yarının mutlu ve büyük Türkiye’sini kendine ülkü edinen insanlar senin gücüne, senin inancına, senin desteğine muhtaçtırlar. Bu çetin yolda karşı cinsi - her zorluğu göze almış delikanlı Türk - yalnız bırakmamak sadece Ödevin değil, boyun borcundur da… Sen ona yardımcı oldukça tarihimiz yücelecek, sen, yüceleceksin…

Ey genç Türk Kızı, istedikten sonra her şeyi başaracağına inanıyorum. Çünkü: “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

H. Nihal Atsız
    İnsan TEK başına hayal eder, TEK başına acı çeker, TEK Başına Ölür. Henry Frederic Amiel

AlpTürk Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    9
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @AlpTürk Bozkurt

Dünyada evladını vatanının uğruna ölüme gönderebilecek tek kadın TÜRK Kadınıdır.

Buna bütün tarih şahittir.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN

Etiketler