Mutlu bir aile ve bu ailenin 2 tanede çocukları vardı.En büyükleri kızdı ve14 yaşındaydı diğeri ise 4 yaşında ve erkekti.Kız erkek kardeşini hiç sevmezdi.onu hep kıskanırdı ve onun daha çok sevildiğini düşünürdü.bir gün kardeşi gece vakti nefes alamamaya başladı ve git gidide kötüleşti.hemen ambulansa haber verdiler ve hastaneye gittiler.kardeşinin hastalığını araştırmak için doktorlar 2gün boyunca araştırma yaptılar.hemen çocuğun ailesine haber vermediler.önce ailenin tüm üyelerinden kan

Bu konu 4244 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
KARDEŞ SEVGISI 4244 Reviews

Konuyu değerlendir: KARDEŞ SEVGISI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4244 kez incelendi.

Babacan076 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    48
    Konular
    18
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    552
    @Babacan076

Standart KARDEŞ SEVGISI

Mutlu bir aile ve bu ailenin 2 tanede çocukları vardı.En büyükleri kızdı ve14 yaşındaydı diğeri ise 4 yaşında ve erkekti.Kız erkek kardeşini hiç sevmezdi.onu hep kıskanırdı ve onun daha çok sevildiğini düşünürdü.bir gün kardeşi gece vakti nefes alamamaya başladı ve git gidide kötüleşti.hemen ambulansa haber verdiler ve hastaneye gittiler.kardeşinin hastalığını araştırmak için doktorlar 2gün boyunca
    araştırma yaptılar.hemen çocuğun ailesine haber vermediler.önce ailenin tüm üyelerinden kan örnekleri alındı ve o gün gelmişti.o gün sonuçlar açıklanacaktı.
    doktorlar çocuğun ümitsiz bir hastalığa kapıldığını ve sadece bir tek umudun kaldığını ve bu çarenin acilen gerçekleştirmek gerektiğini söyledi.aile yıkıldı.sonra ablasının aklına bir soru takılmıştı.bu ümit neydi.hemen toparlandı ve doktora sordu:
    -bir umut olduğunu söylemiştiniz bu umut ne?
    doktor kıza doğru bir adım attı ve 'bu umut senin hayatın'dedi.
    kız ve ailesi şaşırmıştı ve sonra doktor konuşmaya başladı.
    -iki gün önce sizden kan,doku örnekleri ve bir çok test yapmıştık.bu testin sonucunda sadece kızınızın test sonucu oğlunuza uyuyor.bunusöylemek gerçekten çok zor ama bir karar vermeniz gerek.daha doğrusu bunun kızınızın karar vermesi gerek.sonra kıza döndü.
    -sen nediyorsun kızım?
    kız önce bir duraksadı.saniyeler saatler gibi geçmeye başlamştı.sonra kız elind e ıslaklık fark etti.eline baktı ve kız ağlıyordu.sonra doktora baktı:
    -peki ben kardeşim için ölmeye rağzıyım dedi.
    ailesi şaşkındı.çünkü kız kardeşini sevmezdi.anne baba ne yapacağını bilmeden öylece kızlarına baktılar.donmuşlardı.içlerinde hem sevinç hemde üzüntü vardı.oğulları yaşayacak kızları ölecekti.sonra ne yapacaklarını bilemediler.öylece kalakaldılar.kız doktora tekrar sordu:
    -ne zaman kardeşime yeniden hayat vereceğim?dedi.
    bu sözlerin üzerine doktorda gözyaşlarına boğuldu.
    cevap verdi:
    -hemen şimdi.fazla vaktimiz yok,dedi.kız sadece doktordan yarım saat istedi.doktor şaşırdı.yarım saat çok kısaydı.kız ailesine dönüp:
    -sizden sadece 3 şey istiyorum.birincisi ben öldükten sonra eve gidin ve tüm bana ait eşyaları yakın dedi.ikincisi bana telefon verin bir kaç kişiyi aramam gerek dedi.üçüncüsü sakın benden kardeşime söz etmeyin.beni zaten büyüdüğünde hatırlamaz dedi.kızın annesi bayılmanın üstüne geldi.aile büyük bir şok yaşıyordu.sonra kız devam etti:
    -lütfen bana son kez bunları yapacağınıza söz verin dedi.
    aile çok üzgün bşr lekilde söz verdi.kızlarını vaz geçirmeye çalışmadılar bile çünkü kızının yarım saati kalmış ve ne kadar inatçı olduklarını biliyorlardı.
    kızın yarım saati dolmuştu.doktor kızı hazırladı ve son kez ailesiyle konuşmak için izin verdi.kız annesiyle babasının yanına gitti ve onlara sıkıca sarıldı.sadece tek bir şey söyledi
    -kardeşim iyileşince benim için ona sarılın ve onu hergün 1000 defa öpün dedi.ailesi birşey anlamamıştı.
    kız ameliyata girdi.sonra yanındaki yatağa kardeşini getirdiler ve son kez ona bakıp elini tuttu ve şu sözleri söyledi:
    meraketme canım sen benim biricik küçük sevgilim olarak kalacaksın.seni çok ama çok seviyorum dedi.sonra ameliyat başladı ve 5-6 saat sonra ameliyat bitti.artık anne-baba ayakta ilaçlarla duruyorlardı.çok garip duygular içindeydiler.sonra oğulları odaya alındı ve oğullarının odasına gittiler.oğulları çoktan uyanmıştı.kızları ise direk morga gitmişti.çocuk annesiyle babasına bakarak şöyle dedi:
    -ben bir rüya gördüm ablam gelmiş bana biricik küçük sevgilim diyordu.biliyormusun anne ben ablamın biricik sevgilisiymişim.onunla ben yaşlandıktan sonra buluşacakmışız.bana öyle söyledi.artık onu çok seviyorum ve size söz veriyorumki onu unutmayacağım....

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: KARDEŞ SEVGISI

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Babacan076

Cevaplar: 6

Görüntüleme: 4244

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cok güzel bir paylasim emeginize saglik....
    Kardes dedinmi akan sular durur etle tirnak gibi asla koparamazsiniz...
    Benimde bir kardesim var henüz 3 yasinda gözümü kirpmadan canimi veririm onun icin..
    Rabbim yüregimize öyle güzel sevgi yerlestirmiski ve merhamet,, kardes sevgisi anne sevgisi bambaskadir...ve hic bir seye benzemez bu sevgi ne menfaat bekler ne baska birsey tamamen saf ve tertemizdir...

Yaş;
    48
    Konular
    18
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    552
    @Babacan076

O güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
    Bu yazıyı okurken cok duygulandım ve burda paylaşmak istedim cok guzel ve anlamli bi yazi gercekten.Biraz uzun ama okumanızı tavsiye ederim...
    SAYGILARIMLA

€crin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    129
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    744
    @€crin

babacan eline saglık gercekten güzel bir paylasım olmus çok içten
    Bir ben var ki benim içimde
    Benden öte benden ziyade....

Yaş;
    48
    Konular
    18
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    552
    @Babacan076

Saxol ecrin teşekkür ederim yürexine saxlik

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

babacan guzel paylasim ellerine saglik

Elif78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

kanlim olsun kardesim olsun demis atalrimiz, kardeslerim icin canimi veririm hic dusunmem bile