PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anne Sevgisi..

-
28.04.09, 10:42
Anneler sevilmeli …

Ana sevgisi bütün sevgilerin kaynağıdır...Anneyi sevmemek çocuk için bir felakettir...Annesini sevmeyen çocuk bir tür canavardır…

Anneler sevilmeli…

Kaşık tutamazken ellerimiz karnımızı doyuran o,tehlikelerden habersizken bizi koruyan o,en sıkıntılı anında bile bizi sevgiyle kucaklayan onlar …

Anneler sevilmeli

Evlat, anneyi mutlaka sevmeli.O yaşıyorsa büyük bir sevgi göstermeli ona.Anlayamadıysak bir gün anlarız şu gerçekleri:
Annemiz evin direğidir…Annemiz evimizde lambadır…O ölünce karanlık çöker evin bütün odalarına.Annemiz sığınağımızdır…Annemiz dünyadaki cennetimizdir…

Anneler sevilmeli

Evlat anneyi mutlaka sevmeli.
Annenin çocuğu,dokuz ay karnında taşımış olması küçümsenmeyecek kadar büyük iştir…Annenin seni ”Dokuz ay karnında taşımasını sakın küçük görme .Sen anneni sırtında dokuz ay taşıdın mı denilir insana …Dokuz ay yediğini seninle paylaştı…

Anneler sevilmeli

Onlar bizi karşılıksız sevdiler. Onlara sevgi borcumuz var.Anneye borcumuzu ödemeliyiz. Anneye ödenmez borcumuzu ödemeliyiz.Anneye borç tükenmez...

Anneler sevilmeli

Annemizi -babamızı hep sevmeliyiz…Bebekken bizi onlar büyüttüler…Onlara duacı olmalıyız….hep onların yanında olmalıyız …

Anneler sevilmeli

Biz çocukken , anneler bizim meleğimizdi...
Atilla ilhan bir şiirinde şöyle der:
“bu döşeği sen mi serdin elin dert görmesin ana
ana uyuyacağım ninni çağır danalar girsin bostana…”
Atilla ilhan’a teşekkür borçluyuz ,bu güzel duyguyu aşılamaya katkısından dolayı.

Anneler sevilmeli.Anneler bizi hep sevdiler...
“Annem beni dövüyor “diye sızlanan çocuklara rastladım.”Anne hem döver hem sever” anneler döverse anne gibi döver.Anneler severse anne gibi sever…Çocuk anneyi hep sevmeli…Anneler sevilmeyi hakkediyor.

Anneler sevilmeli…Anneler sınırsız sevilmeli ...
Anneyi sevmeyen duygu yönünden eksiktir...
Ana sevgisi bütün sevgilerin kaynağı;bir şiirimde şöyle demekteyim:
Dünyayı sevdim sen gördün diye anne
Toprağı sevdim
Senin ayak izlerin vardı
Ağaçları kuşları sevdim
Seninle dost ağaçları
Gölgesinde oturduğun ağaçları
Kuşlar ki senin mezarının üstünde şimdi
Bulutlar ki ağlıyor şimdi benim gibi
Bulutları dost bildim kendime

Anneler sevilmeli …

Onlar şu dünyayı çekilir kılan meleklerimiz .Bir şiirimde şöyle demekteyim:

Hastalansam alnımda
Bahar rüzgârı gibi
Annemin elleri...
Bir melektir anneler çocukları için
Anneler pınar hayatın çöllerinde
Karanlıklarıma güneşti annem...

Elif78
28.04.09, 11:04
anama kurba olum

Babacan076
29.04.09, 18:41
Anne Yüreği

Delikanlı,katı yürekli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemişti.Ancak kız,korkunç bir şart ileri sürerek:Senin sevgini ölçmek istiyorum,dedi.Bunun için de köpeğime yedirmek üzere bana annenin kalbini getireceksin. Delikanlı,tüyler ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir tereddütten sonra hislerine mağlup olup annesini öldürmeye karar vermişti.Annesi,belki de durumu farkettiği için oğluna fazla direnmedi.Ve çocuk,annesini öldürerek kalbini bir mendile koydu.Delikanlı,kızın isteğini yerine getirmiş olmanın heyecanıyla yolda koşarken,ayağı bir taşa takıldı.Kendisi bir tarafa,mendil içindeki kalp bir tarafa fırladı.Canının acısından,ağzından ister istemez"Ah anacığım!"sözleri döküldüğünde annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış olan kalbinden bir ses yükseldi:

-Canım yavrum,bir yerin acıdı mı?

Böylsi güzel bir yazıya bir hikayeyle teşekkür etmek istedim.
Yürexine ve emexine saxlık

Watan
29.04.09, 19:26
Annelerin kıymetini anlatmaya kelimeler yetmez bence...
Aklı başında bir ewlada bir anne bir dünyadır,ne yar werebilir onların yerini nede yaren..
Emeğine yüreğine sağlık LEYLA yine güzel bir konu eklemişsin.
Al bu güzel konuna bu resimde benden olsun ;)

[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir]

-
30.04.09, 11:52
anama kurba olum

oy oy oy Allah annecigini basindan eksik etmesin Elif ablam

Apancene
30.04.09, 12:04
Herkesin anası başkadır benim anamın bende olduğu gibi, anamla ne günlerimiz ( çileli )geçti gözümün önüne geliyorda :( ama hamdolsun hiç kırmadım,hakaret etmedim ,saygısızlığım asla olmadı olmazda benden dolayı ( akraba kızı olmadığı için çok eziyet etmiş büyükler ) ayrılmadı ben nasıl off ,fühh ederim canımdan can veririm anama duygusallaştım :( emeğine sağlık leyla şapkam elimde ha

Elif78
30.04.09, 12:09
apance senin niyetin meni oldurmekmi, ele duygusal icten yazdinki cigerimi yaktin oooffffff

-
30.04.09, 20:07
Anne Yüreği

Delikanlı,katı yürekli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemişti.Ancak kız,korkunç bir şart ileri sürerek:Senin sevgini ölçmek istiyorum,dedi.Bunun için de köpeğime yedirmek üzere bana annenin kalbini getireceksin. Delikanlı,tüyler ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir tereddütten sonra hislerine mağlup olup annesini öldürmeye karar vermişti.Annesi,belki de durumu farkettiği için oğluna fazla direnmedi.Ve çocuk,annesini öldürerek kalbini bir mendile koydu.Delikanlı,kızın isteğini yerine getirmiş olmanın heyecanıyla yolda koşarken,ayağı bir taşa takıldı.Kendisi bir tarafa,mendil içindeki kalp bir tarafa fırladı.Canının acısından,ağzından ister istemez"Ah anacığım!"sözleri döküldüğünde annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış olan kalbinden bir ses yükseldi:

-Canım yavrum,bir yerin acıdı mı?

Böylsi güzel bir yazıya bir hikayeyle teşekkür etmek istedim.
Yürexine ve emexine saxlık

Babacan cok tesekkür ederim eklemeniz icin.... cok güzel....
Yorumunuza saglik olsun ....
Kiymet bilenlerden oluruz ins...

-
02.05.09, 02:29
Herkesin anası başkadır benim anamın bende olduğu gibi, anamla ne günlerimiz ( çileli )geçti gözümün önüne geliyorda :( ama hamdolsun hiç kırmadım,hakaret etmedim ,saygısızlığım asla olmadı olmazda benden dolayı ( akraba kızı olmadığı için çok eziyet etmiş büyükler ) ayrılmadı ben nasıl off ,fühh ederim canımdan can veririm anama duygusallaştım :( emeğine sağlık leyla şapkam elimde ha

Apancene kendinle gurur duy ne mutlu sanaki hayirli evlat olmayi basarmissin Annecigine...
Kirmamissin saygisizligin olmamis ne güzell..
Yorumuna saglik o sapka elinden hic düsmiyecek zaten:D

CiLqiN-GözDé
02.05.09, 13:42
emeqine saqLix(f)

UFUK_36
02.05.09, 15:41
Evet gene konu ((ANNE)) olunca işler deyişiyor bence ana dedinmi iş biter bende axiii!kana suyu bırak kesmeyi bende dünya bile durur bu arada leyal gene emegine saglik........................ ..........:)

-
02.05.09, 21:54
Evet gene konu ((ANNE)) olunca işler deyişiyor bence ana dedinmi iş biter bende axiii!kana suyu bırak kesmeyi bende dünya bile durur bu arada leyal gene emegine saglik........................ ..........:)

Tsk ederim Savas abi yorumuna saglik....
Rabbim eksikliklerini göstermesin ins..