Cennet Yurdu Dağlık Karabağ - Annelerin, babaların gözleri önünde yakılan, parçalanarak kızartılıp anne-babasına zorla yedirtilen o masum çocukları bizler hiç unuturmuyuz! Gazla dolu boruların içinde feryatlarla can veren çocukları ve o anda semayı kaplayan, kalpleri parçalayan çığlıkları ve katı yürekleri bile ağlatan inilti seslerini hiç unutur muyuz? Karabağ, canım Azerbaycanımın en güzel yerlerinden biridir. Azerbaycanın yanan yüreği, kopmaz, parçalanmaz, yıkılmaz direğidir. Vatanımın

Bu konu 6081 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
KARABAĞIM KARABAHTIM 6081 Reviews

Konuyu değerlendir: KARABAĞIM KARABAHTIM

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6081 kez incelendi.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart KARABAĞIM KARABAHTIM

Cennet Yurdu Dağlık Karabağ - Annelerin, babaların gözleri önünde yakılan, parçalanarak kızartılıp anne-babasına zorla yedirtilen o masum çocukları bizler hiç unuturmuyuz! Gazla dolu boruların içinde feryatlarla can veren çocukları ve o anda semayı kaplayan, kalpleri parçalayan çığlıkları ve katı yürekleri bile ağlatan inilti seslerini hiç unutur muyuz?

Karabağ, canım Azerbaycanımın en güzel yerlerinden biridir. Azerbaycanın yanan yüreği, kopmaz, parçalanmaz, yıkılmaz direğidir. Vatanımın unutulmaz bir parçası olan Karabağ, nice büyük insanlar yetiştirmiş; nice büyük harplere, nice birlik ve beraberliğin tecellisi olan büyük direnişlere şahit olmuştur. Dostluk, kardeşlik, hayırhahlık ve misafirperverliğiyle insanlığa örnek olmuştur. Karabağ’ın en belirgin özelliğiyse, topraklarının şehit kanlarıyla yoğrulmasıdır.

O kanlar ki, lalelerin bedenine yürüyerek onlara can vermiştir. Şuşa, Hankendi, Ağdam, Kelbecer, Kubatlı, Zengilan ve Laçin gibi Karabağımın büyük şehirleri Azerbaycan tarihinin tezahürüne sahne olmuştur. Sende mi kara günler görecektin Karabağım?! Sende mi şehit kanıyla sulanacak, ardından evlatsız kalmış analarımı, yetim kalmış çocukları, dul kalmış gelin ve bacılarımı ağlatacak ve hiç bir zaman unutulmayacak tarihe "Kanlı Sahifeler" diye yazılacaktın?! Ah Karabağım Karabahtlım! Sen her Azerbaycan vatandaşının yüreğinde yaşayacak, hiç bir Azerbaycanlı'nın aklından silinmeyecek ve unutulmayacaksın.

Ah Karabağım! 1988 yılında başlayan ve sonu bir türlü gelmeyen habersiz savaş, ne zaman bitecek ve ne zaman sana kavuşacağız? Karabağ’da tezahür eden facialardan çok konuşmak ve ciltlerle kitap yazmak mümkündür. Karabağ, tüm Azerbaycanlının yüreğinin kanayan yarası olmuştur. Ah Azerbaycan şehitleri! Sizler vatanınız, milletiniz ve gelecek gençlik uğruna tüm zorluklara katlandınız ve Karabağ'ı son damla kanınızı verinceye kadar korudunuz. "Biz düşman önünden kaçarsak, düşman şu milleti, günahsız çoçukları, gözü yaşlı bacıları, yüreği dağlanmış anaları, gözü yolda kalmış kızları ve düşünmekten saçı ağarmış babaları katleder" diyerek, kendi canlarınızı mil- yonların uğruna feda ettiniz.

Silahlılara karşı silahsızdınız, ama siz yüreklerinizle, canlarınızla, başlarınzla savaştınız ve şehit oldunuz. Annelerin, babaların gözleri önünde yakılan, parçalanarak kızartılıp anne-babasına zorla yedirtilen o masum çocukları bizler hiç unuturmuyuz! Gazla dolu boruların içinde feryatlarla can veren çocukları ve o anda semayı kaplayan, kalpleri parçalayan çığlıkları ve katı yürekleri bile ağlatan inilti seslerini hiç unuturmuyuz?. İşte böyle zulümlere karşı onlar vatanımızı, toprağımızı terk -etmemiş, şehit olmuşlardır. Azerbaycan'ın geleceğini göz önüne alarak, bizleri düşünüp unutmadıkları halde, bizler onları unutmayı vicdanımıza hiç sığdırırmıyız?

Azerbaycan halkı şehitlerini unutmamış ve kıyamete kadar da unutmayacaktır. Karabahtlı Karabağım işte böyle zulümler görmüş, facialar yaşamıştır. İlan edilmemiş savaşa rağmen başı dertli insanlar kendi özgürlüklerini aradı ve bağımsız Azerbaycan Respublikasını (Cumhuriyetini) kurdular. Ama bu da o kadar kolay olmamış, binlerce şehit verilerek istiklale kavuşulmuştur. 1990 20 Yanvar (Ocak) Bakı Katliamı. Özgürlük için sokaklarda günlerdir mitingler yapan, Rusiya'yı protesto eden, azatlık aşkıyla yanan binlerce insan vardı. O akşam, herkes yani tüm Azeri halkı Bakü'nün merkezi meydanlarında özgürlük diye haykırıyorlardı.

O anda Azeri halkı beslediği canavarla karşı karşıya gelmişti. Hain Kızıl Ordu 20 Yanvar akşamı yaklaşık bin kişiyi katletmiştir. Bu rakamı Rus yanlısı gazeteler 96-123 kişi diye yazmışlardı. Şu anda Azerbaycan toprağının her karışında mübarek şehit kanı mevcuttur. En büyük mezarlıklarlardan biriyse "Şehitler Hiyabanı"dır. Vatanımın tüm şehir ve köylerinde şehit mezarları vardır. Her sene 20 Ocak'ta tüm Azeri halkı asla unutmayacağı o matem günlerini yeniden yaşamakta, uğruna can vermiş olan şehitlerini yeniden hatırlamaktadır.

Kamuoyunun habersiz bırakıldığı bu olayları elimden geldiği kadar açıklamayı kendime borç biliyorum. Biz Azeri milleti olarak Karabağ'ı ve bizler için şehit olan kardeş-bacılarımızı şimdiye kadar unutmadığımızı ve hiç bir zaman unutmayacağımızı belirterek boş durmuyor, can Azerbaycan'ımızın topraklarını nasıl geri alacağımızın planlarını da yapıyoruz. Hedefimizi büyük tutuyor, istikbalimizi düşünüyoruz. Azerbaycan milleti olarak siyasi birliğimizle, büyük siyaset adamlarımıza güveniyoruz.Onların kalan topraklarımızı yeniden kazanmaya muvaffak olacaklarına inanıyoruz.

Karabağ için yapılan her fiilin arkasında millet olarak var olduğumuzu belirtiyoruz. Yazıma Azeri halkının Karabağ'ı hep anmaya, Karabağ için bir şeyler yapmaya, şehitlerimizi unutmamaya, dökülen kanların yerde kalmaması için yek vücut olmaya davet ediyorum.
    Alinti

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: KARABAĞIM KARABAHTIM

Kategori: Ermeni Sorunu

Konuyu Baslatan: -

Cevaplar: 8

Görüntüleme: 6081

Elif78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

Canim Leylam. Su an millet olarak ugrasiyoruz insan haklari mahkemesinde belgelerle tutanaklarla ermenilerden topragimizi geri almaya ve inanki canim, tarih xocaliyi yaziyor bunu avrupada inkar etmiyor ama ne varki kayitlara gecmesi lazim ve gececekte. ermeni soykirimi ermeniler eninde sonunda kabul edecektir baska sanslari yoktur. karabag yine bizim olucak. karabagi turk kani tasiyan unutmaz unutmamali. kendi fikrimi diyecegim burda elestirebilirsiniz, Bazi Azerbaycanli kardeslerime inaninki cok kiziyorum, hem bu pis Ruslar ermenilere destek verdi vurun kirin irzlarina gecin bu azeri turklerinin diye ve halada azerbaycanlilar kendi aralardina bile rus dili konusuyor. sizin kendi diliniz varken o mikroplarin dilini niye konusuyorlar, kendilerinede sordum ve bana bu cevabi verdiler. Sen nasil hollandada dogdunsa ve kendi ailen icinde konusuyorsan ise bu dili bizde oyleyi dediler. ama unuttuklari bi sey var. hollandayla benim aramda kan yok namus davasi yok anami babami kardeslerimi oldurmediler. ama rusya bunu yapti. neyse konuyuda pek uzatmadim cunku hem fikir olmamistik ve malum uzadikca uzuyor ve tartisma cikar diyerekten orayi terk ettim. bu benim dusuncem fikrim, ben kilometler uzaginda olmamama ragmen ermenilerin ruslarin vahsetini duyunca kadinligmla bile nefret ofke doluyorsam onlara karsi acaba bu katliama sahit olan azerbaycanli kardeslerimiz nasil onlarin hala dilini konusuyor inaninki can kardeslerim anlamiyorum, varsa bir yanlisim duzeltim. elif yanlissin de ama bu konuda bir aydinlik getirin, kanima irkima tarihime yediremiyorum

Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

bi yanlisimi duzeltmek istedim, kaytilara gecti hocali katliami ama kabullenmeleri lazim, sozumun en basinda yanlis yazdim ozur dilerim sinirden olsa gerek

-

Alıntı Elif78 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Canim Leylam. Su an millet olarak ugrasiyoruz insan haklari mahkemesinde belgelerle tutanaklarla ermenilerden topragimizi geri almaya ve inanki canim, tarih xocaliyi yaziyor bunu avrupada inkar etmiyor ama ne varki kayitlara gecmesi lazim ve gececekte. ermeni soykirimi ermeniler eninde sonunda kabul edecektir baska sanslari yoktur. karabag yine bizim olucak. karabagi turk kani tasiyan unutmaz unutmamali. kendi fikrimi diyecegim burda elestirebilirsiniz, Bazi Azerbaycanli kardeslerime inaninki cok kiziyorum, hem bu pis Ruslar ermenilere destek verdi vurun kirin irzlarina gecin bu azeri turklerinin diye ve halada azerbaycanlilar kendi aralardina bile rus dili konusuyor. sizin kendi diliniz varken o mikroplarin dilini niye konusuyorlar, kendilerinede sordum ve bana bu cevabi verdiler. Sen nasil hollandada dogdunsa ve kendi ailen icinde konusuyorsan ise bu dili bizde oyleyi dediler. ama unuttuklari bi sey var. hollandayla benim aramda kan yok namus davasi yok anami babami kardeslerimi oldurmediler. ama rusya bunu yapti. neyse konuyuda pek uzatmadim cunku hem fikir olmamistik ve malum uzadikca uzuyor ve tartisma cikar diyerekten orayi terk ettim. bu benim dusuncem fikrim, ben kilometler uzaginda olmamama ragmen ermenilerin ruslarin vahsetini duyunca kadinligmla bile nefret ofke doluyorsam onlara karsi acaba bu katliama sahit olan azerbaycanli kardeslerimiz nasil onlarin hala dilini konusuyor inaninki can kardeslerim anlamiyorum, varsa bir yanlisim duzeltim. elif yanlissin de ama bu konuda bir aydinlik getirin, kanima irkima tarihime yediremiyorum

Elif abla öfkeni anliyorum unutulacak hafizalardan silinecek bir sey degil bu katliamlar...Ne unuturuz ne unuttururuz...
    Gecmisini bilmiyen unutan cahildir...
    20 bin Özbek Türk'ünün katledilişini, Kars'ta ayakları bağlanarak katledilenleri, Azerbaycan topraklarının % 20'sinin halen işgal altında olduğunu, Karabağ'ı hep bilirler. Adını bile anmak istemediğim terör örgütlerini, onların şehit ettiklerini, magduriyetine neden oldukları insanları bilirler. Bilirler ki, stratejilerini ona göre geliştirsinler. Acaba, onların bildiklerini, biz bilirmiyiz? Artık, bizim de bildiğimizi göstermenin zamanı gelmedi mi gereken ders verilmeli birlik beraberlik korunmali...
    Ermenilerin 1.dünya savasinda öldürdügü nefer sayisi 500.000 den fazla iste bu apacik ortada Türkleri ortadan kaldirmak.. birde kalkilmis ermenilerden özür kampanyasi baslatilmis...
    Bu kampanyayi baslatanlar ermenilere usaklik yapanlar adina asil ben milletimizden özür diliyorum....
    Sehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum....
    Konu - tarafından (27.04.2009 Saat 22:50 ) değiş;tirilmiş;tir.

Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Elif78

amin Leylam amin

-

Alıntı Elif78 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    amin Leylam amin
    Karabağ’ım;
    Tarihin ötesindeki od yurdum.
    Yalım başlatıyordum dizelerimde, esaretinde.
    Sessizce haykırıyordum Türk yüreğimle.
    Kara bir kış, kara bir ocak alıp geçmişten,
    İz sürdüm bir kartal kanadında.
    Dağlığında geziniyor ulu erkim.
    Gözümde, gönlümde sonsuz uçmağımdır toprağın.

Adını yaşatıyorum, doluyor özlemim sınırında.
    Binlerce yılın zincir vurulmayan erkinliğine suskun,
    Soykırımı yaşıyordun, Ermeni’nin soysuzluğunda.
    Kurduğum hüzünlerde kanlı izler, baş başa kutlu toprak.
    -Ayırır seni- beni bir akar su, bir soysuz Ermeni-
    Araz dolsa da kanla, akacak günlerce Turan’ın içine,
    Geleceğim atamın soy adına, aklanacak hissizliğim.

Alinti

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

Emeqine saqlix

-

Standart Qarabağsız Qarabağlı

Tentimeyin, telesmeyin, çaşmayın,
    Yerli-yersiz heddinizi aşmayın,
    Qazan gelib qaynamadan daşmayın-
    Sirdaşımız sebir, dözüm olacaq,
    Ezel-axır dünya bizim olacaq!

Yol Tebrizin, zaman Erkin dünyası,
    Yol Tanrını, haqqı derkin dünyası,
    Ezel-axır dünya Türkün dünyası-
    Sirdaşımız sebir, dözüm olacaq,

Düşmen meni düz düşünmez, çaş anlar,
    Haqq sözümü qaya duyar, daş anlar,
    Qayıdacaq Çin seddini aşanlar-
    Müjdeçiler düzüm-düzüm olacaq,

Şehid verin, nefes verin, qan verin,
    Cansızlara canınızdan can verin,
    Gemi kimi sahillere yan verin-
    Müjdeçiler düzüm-düzüm olacaq,

Yeni dünya yeni nizam qurandı,
    İlk andımız, son andımız Turandı,
    Nişan veren peyğemberdi, Qurandı-
    Ne yozulsa xeyre yozum olacaq,

Birleşecek neçe-neçe bölgeler,
    Çekilecek qaranlıqlar, kölgeler,
    Dirilecek Oğuz Xanlar, Bilgeler-
    Türke secde, Türke tezim olacaq,

ZELİMXAN YAQUB

zemberek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    538
    @zemberek

emegine saglik..Türkiye olarak bugune kadar hep Azerbaycanin yaninda oldugumuz gibi sonuna dek yaninizdayiz.sizin davaniz bizim davamizdir,
    Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem | Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem
    Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam | Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam
    Biri ecdadıma saldırdı mı hatta boğarım | Boğamazsın ki! hiç olmazsa yanımdan kovarım.
    .
    .

Yumuşak başlı isem kim dedi ki uysal koyunum ?--Kesilir, fakat çekmeye gelmez boynum..
    Bileceksen Yunus gibi,Seveceksen Mecnun gibi,Öleceksen şehit gibi,
    DEĞER VERDİM YETERİ KADAR,ŞİMDİ HERKES EDERİ KADAR !!!...

Giriş

Giriş