9 yasinda bir kiz ..... İstanbul’da bir hastanede, 9 yaşında bir kız. İsmi: Esra. Hastalığı: Kanser.. Hastalığı vücuduna yayılmış.. O hasta halinde ve ölümün soluğunu her geçen an gittikçe daha da yakınında hissederek hayat yürüyüşünün son durağına yaklaşırken, hasta yatağında uyanık olabildiği zamanlar, devamlı olarak kitap okuyormuş. Bir akşam, okuduğu kitaptan başını kaldırarak, annesine: “Babamı çağırabilir misin, anne?” demiş.

Bu konu 8003 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
9 yaşında bir kız kanser hastası.. 8003 Reviews

Konuyu değerlendir: 9 yaşında bir kız kanser hastası..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8003 kez incelendi.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation 9 yaşında bir kız kanser hastası..

9 yasinda bir kiz .....

İstanbul’da bir hastanede, 9 yaşında bir kız.
    İsmi: Esra. Hastalığı: Kanser.. Hastalığı vücuduna yayılmış..

O hasta halinde ve ölümün soluğunu her geçen an gittikçe daha da yakınında hissederek hayat yürüyüşünün son durağına yaklaşırken, hasta yatağında uyanık olabildiği zamanlar, devamlı olarak kitap okuyormuş.

Bir akşam, okuduğu kitaptan başını kaldırarak, annesine: “Babamı çağırabilir misin, anne?” demiş.

Küçük kızının vücuduna yayılmış kanserle günden güne eriyişini görürken, ölüm habercisi bu hastalığın sevgili kızından ayrılık getireceğini bilerek, dünyadan o kesin ayrılığının acısına dayanabilmek bir yana, o ayrılık anının yakında muhakkak gelecek oluşunu düşünmenin büyük acısına dayanabilmenin bile kendisine çok zor geldiği annesi, kızının bu anî arzusu karşısında çekinerek sormuş: “Babanı çağırmamı niçin istiyorsun?”

Hasta kız, önce bunu açıklamak istememiş; bir an düşünmüş ve: “Çağırmasan da olur. Hem çağırsan, gelinceye kadar belki geç olur” sözleri üzerine annesinin merakı daha da artmış:

“Babanı çağırmamı önce isteyip sonra niye vazgeçtin?” diye sorunca, kızı gayet sakin bir şekilde;

“Anne, ben artık âhiret âlemine gidiyorum da, onun için..” cevabını vermiş.

Bu sözleri üzerine annesinin gözünden, artık tutamadığı gözyaşları boşanırken, kızı gene o çok sakin haliyle: “Bak! Azrail (as) beni almak için gelmiş; orada bekliyor..” diyerek odanın bir köşesini parmağıyla işaret etmiş. Annesi, kızından ayrılık vaktinin geldiğini anlayıp elleriyle yüzünü kapatarak hüngür-hüngür ağlarken, kızına gayr-i ihtiyarî sormadan da edememiş:

“Azrail (as) nasıl? Biraz tarif eder misin?”

“Çok güzel…” demiş, küçük kız..

Daha sonra da, içinde bulunduğu o maneviyat âleminden dünya haline tekrar avdet etmiş gibi, annesinin o ardı-arkası kesilmeyen yüksek sesle ağlayışından rahatsız olmuş bir tavırla annesini, 9 yaşındaki çocukluğundan beklenemeyecek büyük bir kemal ve vakar haline girerek, tesellîye çalışmış:

“Niye bu kadar çok ağlıyorsun ki, anne? İmanı olan ve imanıyla yaşayanlar için ölüm ve âhirete gitmek, korkulacak bir şey mi? Dünyada daha fazla yaşasaydım, dışarıdaki insanların ekseriyeti gibi, dinde lâkayt, ibadette ihmalkâr halde uzun bir dünya hayatım olsaydı, benim için daha iyi mi olacaktı? Öyle olmam seni daha çok mu sevindirecekti?”

Kızının, yaşının çok üstünde bir olgunlukla kendisine verdiği bu hakikat dersi karşısında, annesinin sanki birdenbire gözyaşı pınarları kurumuş; yüksek sesle ağlaması aniden durmuş.

Kanser hastası, kanser hastalığı vücuduna yayılmış olan 9 yaşındaki kız, annesiyle bu son konuşmasından sonra, yüksek sesle Kelime-i Şehadet getirmiş; daha sonra da, başı yavaşça sol tarafına düşerek ruhunu teslim etmiş.
    Alinti

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 9 yaşında bir kız kanser hastası..

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: -

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 8003

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    718
    @Apancene

cevaba bakarmısın İmanı olan ve imanıyla yaşayanlar için ölüm ve âhirete gitmek, korkulacak bir şey mi Dünyada daha fazla yaşasaydım, dışarıdaki insanların ekseriyeti gibi, dinde lâkayt, ibadette ihmalkâr halde uzun bir dünya hayatım olsaydı, benim için daha iyi mi olacaktı Öyle olmam seni daha çok mu sevindirecekti”
    güzel,düşündürücü ekleme emeğine sağlık sonuna kadar okudum

-

Alıntı apancene Rumuzlu Üyeden Alıntı
    cevaba bakarmısın İmanı olan ve imanıyla yaşayanlar için ölüm ve âhirete gitmek, korkulacak bir şey mi Dünyada daha fazla yaşasaydım, dışarıdaki insanların ekseriyeti gibi, dinde lâkayt, ibadette ihmalkâr halde uzun bir dünya hayatım olsaydı, benim için daha iyi mi olacaktı Öyle olmam seni daha çok mu sevindirecekti”
    güzel,düşündürücü ekleme emeğine sağlık sonuna kadar okudum
    Bende ilk okudugumda cok etkilendimve kücük kizin teslimiyetine hayran kaldim...ve verdigi cevaplara
    gercekten ders alinacak bir hikaye begendigine sevindim yorumun icin tskler Apancene

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1051
    @Dygsuz

İmanı olan ve imanıyla yaşayanlar için ölüm ve âhirete gitmek, korkulacak bir olay değil.ALLAH herkese bir nefeste ölüm nasip etsin.

-

Alıntı Dygsuz Rumuzlu Üyeden Alıntı
    İmanı olan ve imanıyla yaşayanlar için ölüm ve âhirete gitmek, korkulacak bir olay değil.ALLAH herkese bir nefeste ölüm nasip etsin.
    Dileginize aminn diyorum bende abla...
    Korkulacak bir olay degil evet insan dünya tarlasinda ne ekerse ahirette onu bicer...
    Hayirli ölümler nasip olur (iman üzere) ins...

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Geldik bir günde gidecegiz dünya bir sinav bizim icin.

bir mahnida bele der
    Su gelir akar gider gaylar yikar gider
    dünya bir penceredir her gelen bakar gider
    Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..
    seninle sensiz oldum xeyallarimda..
    ömür yollarimiz ayri olsada...
    bir ömür yasadim bakislarinda...

aybala__@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    66
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    619
    @aybala__@

9 yasındaki kızın olgunluguna cok etkilendim leyla, ölüm hepizin yasayacagı bir durum rabbim imanlı ölenlerden eyler insallah ..

paylasim için tesekkür ederim ...

-

Doktor Amca Aybala tsk ediyorum okumus ve begenmis olmaniza sevindim...
    Ölüm kacinilmaz bir gercektir nerde ne zaman hangi saatte gelecek belirsizdir...
    Aybala güzel duana amin diyorum bende...
    Tskler...

ZEHLEKAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    32
    Konular
    234
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    657
    @ZEHLEKAR

Emegine saqlixx
    www.azeribalasi.com

Aykut KILIçLAR

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

Niye bu kadar çok ağlıyorsun ki, anne İmanı olan ve imanıyla yaşayanlar için ölüm ve âhirete gitmek, korkulacak bir şey mi Dünyada daha fazla yaşasaydım, dışarıdaki insanların ekseriyeti gibi, dinde lâkayt, ibadette ihmalkâr halde uzun bir dünya hayatım olsaydı, benim için daha iyi mi olacaktı Öyle olmam seni daha çok mu sevindirecekti”
    cvp cok guzel leyla abla emegine saglikk
    .

.

.

DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
    Kéndi HayaTınDıR...

Etiketler