http://img264.imageshack.us/img264/2679/bebek5z.jpg Bu hikayeyi beğeni ile okuyacağınıza inanıyoruz... Hz. Peygamber Hadis-i şerifte şu mealde buyuruyor.: “Allah dilediği takdirde her günahın cezasını tehir eder, ahirete bırakır. Ancak anne ve babaya itaatsizliğin cezasını tehir etmez. Tacil eder ve asi olan kimseye isyanın, itaatsizliğin cezasını daha dünyada iken tattırır.”Hz. Peygamber buyuruyor ki; “Anne ve babasına iyilik edene ne mutlu; Allah onun ömrünü uzun etsin. BEBEĞİN MELEĞİ

Bu konu 2287 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
BEBEĞİN MELEĞİ 2287 Reviews

Konuyu değerlendir: BEBEĞİN MELEĞİ

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2287 kez incelendi.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart BEBEĞİN MELEĞİ

Bu hikayeyi beğeni ile okuyacağınıza inanıyoruz... Hz. Peygamber Hadis-i şerifte şu mealde buyuruyor.: “Allah dilediği takdirde her günahın cezasını tehir eder, ahirete bırakır. Ancak anne ve babaya itaatsizliğin cezasını tehir etmez. Tacil eder ve asi olan kimseye isyanın, itaatsizliğin cezasını daha dünyada iken tattırır.”Hz. Peygamber buyuruyor ki; “Anne ve babasına iyilik edene ne mutlu; Allah onun ömrünü uzun etsin.

BEBEĞİN MELEĞİ

Bir zamanlar,bir bebek annesinin karnında dünyaya gelmeyi bekliyordu.Son aylar ve günler de geçti.Bebek,doğmasına bir gün kala Yaratıcı’sına merakla seslendi:

“Allah’ım,yarın beni yeryüzüne göndereceğini söylüyorlar.Peki ama ben böyle küçücük ve güçsüzken orada nasıl yapacağım?”

Yaratıcı’sı hikmet diliyle ona şöyle cevap verdi: “Sayısız meleklerimin içinden birisini senin için seçtim.Şimdi orada seni bekliyor ve gittiğinde sana o kol kanat gerecek.”

“Peki Allah’ım söyler misin,burada gülümsemekten ve Sana şükür şarkıları söylemekten başka bir şey yapmıyorum.Benim için bunlar mutlu olmaya yetiyor da artıyor.Orada ne yapacağım?”

“Senin meleğin sana her gün şarkılar söyleyecek ve sana gülümseyecek.Sen de meleğinin sevgisini,şefkatini hissedeceksin ve mutlu olacaksın.”

“Peki,insanlar benimle konuştuklarında,dillerini bilmediğim halde onları nasıl anlayabileceğim?”

“Senin meleğin duyacağın en güzel ve en tatlı kelimeleri sabır ve şefkatle sana söyleyecek ve nasıl konuşacağını da sana öğretecek.”

“Peki seninle konuşmak istediğim de ne yapacağım?”

“Meleğin,ellerini Bana doğru nasıl açacağını ve nasıl dua edeceğini de öğretecek sana.”

“Duydum ki,yeryüzünde kötü insanlar varmış,beni onlardan kim koruyacak?”

“Meleğin sana hep benden bahsedecek ve bana giden yolu sana öğretecek.Böylece tehlikelerden de korunmuş olacaksın.”

O sırada , semayı huzur kaplamıştı , ama yeryüzünden gelen sesler de duyulabiliyordu.Gözlerini yeryüzüne açmasına dakikalar kalan bebek telaşla sordu:

“Allah’ım!Şimdi gitmek üzereyim,lütfen bana meleğimin ismini söyler misin?”

Yaratıcısı ona şefkatle cevap verdi: “Meleğinin isminin önemi yok. Sen ona sadece ‘anneciğim diyeceksin

Alinti

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: BEBEĞİN MELEĞİ

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: -

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 2287

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Bu yazıyı ilk kez tv de BBG evinde olan bir beyden dinlemiş ve çok etkilenmiştim.İnsanın annelik duygularını fazlasıyla okşuyor.Teşekkürler Azeri Gız.

Konu Dygsuz tarafından (23.04.2009 Saat 18:39 ) değiş;tirilmiş;tir.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Begendigine sevindim abla tsk ederim...
    Gercekten hos bir hikaye ve özellikle ANNENIN degerini önemini güzel bir sekilde vurgulamis Dünyadaki koruyucularimiz ve hayatta karsilik beklemeden iyilik yapabilen yegane varlik...

Etiketler