Sivas'taki seçimi kazanan BBP'de buruk sevinç SİVAS, (DHA) KAHRAMANMARAŞ yakınlarında düşen helikopterde yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas’ta partisi belediye seçimlerini kazandı. Seçimi kazanan partililer buruk sevinç yaşarken, gözyaşlarını tutamadı. Başkan seçilen BBP adayı Doğan Ürgüp, “Genel başkanımızın ruhu şad olacak” diye konuştu. Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi yakınlarındaki Keş Dağı'na düşen helikopterde,

Bu konu 1230 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Sivas'taki seçimi kazanan BBP'de buruk sevinç 1230 Reviews

Konuyu değerlendir: Sivas'taki seçimi kazanan BBP'de buruk sevinç

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1230 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Standart Sivas'taki seçimi kazanan BBP'de buruk sevinç

Sivas'taki seçimi kazanan BBP'de buruk sevinç
    SİVAS, (DHA)

KAHRAMANMARAŞ yakınlarında düşen helikopterde yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas’ta partisi belediye seçimlerini kazandı. Seçimi kazanan partililer buruk sevinç yaşarken, gözyaşlarını tutamadı. Başkan seçilen BBP adayı Doğan Ürgüp, “Genel başkanımızın ruhu şad olacak” diye konuştu.
    Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi yakınlarındaki Keş Dağı'na düşen helikopterde, partili arkadaşları ile birlikte hayatını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta partisi seçimi önde bitirdi. BBP İl Teşkilatı’nda seçim sonuçlarını yakından takip eden Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, seçimi kazandıklarını açıkladı. Ürgüp, seçimi kazanmalarına rağmen buruk sevinç içerisinde olduklarını belirterek, şöyle dedi:
    “Sayın Genel Başkanımızın da bugün aramızda olup bu sonucu görmesini çok isterdik. Bu engin vefadan dolayı halkımızı tebrik ediyoruz. Genel Başkanımız Türkiye'nin yakından tanıdığı ve son 4- 5 günde yeterince anlaşıldığını düşündüğümüz çok kıymetli bir siyasetçiydi. O insanları ayırmadan, herkesin işine koşturan Sivas sevdalısıyydı. Kendi ifadesiyle Sivas platonik aşkıydı. Genel Başkanımızın ruhu inşallah şad olacaktır. Yüklediğimiz misyonun farkındayız. O bizim kefilimiz oldu. Biz ortaya kayacağımız yaklaşımlarla genel başkanımızı Sivas halkına mahçup etmeyeceğiz. Hizmetleri düzgün yapan, istişareye önem veren politikalarımızı uygulayarak, memlekete hizmet için elimizden geleni ortaya koyacağız. Genel başkanımızın inancını, misyonunu devam ettirme azmindeyiz. Bütün hemşerilerime gösterdikleri vefa ve ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.”
    Salı günü Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nu toprağa verecek olan partililer, sonucunu sessiz takip ettikleri seçimi kazanınca gözyaşlarını tutamadı. Parti il teşkilatında seçim sonuçları beklenirken, ses yayın cihazı bulunan araçlardan Kuran-ı Kerim'den ayetler okundu. Partililer, yarın akşam kara ve demiryolu ile Muhsin Yazıcıoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak üzere Ankara’ya akın edecek.
    “BU SİVAS'I BANA VERİN” DEMİŞTİ
    BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisi tarafından memleketi Sivas'ta 21 Mart'ta düzenlenen mitinge katılmıştı. Sivas'ın kendisi için ayrı önem taşıdığını belirten Yazıcıoğlu mitingde, şunları söylemişti;
    “Bana güvendiniz, seçtiniz, arkamızda oldunuz. Bu kadar zamandan sonra artık Sivas'a bir şey yapmak, ispat etmek istiyorum. 55 yaşına girmişim, hayatın yarısı çile yumağıyla geçtik. Hep çile yuvarladık. Birbirimizi tanıdık. Biz artık kardeş olduk, bütünleştik. Güven verdiniz, güven duyduk. Şimdi sırada, ortaya bir eser çıkartmak lazım. Bunu nasıl yaparız? Bize bir ayağımızı basacağımız yer lazım. Buradan Türkiye’ye vereceğimiz mesaj, moral lazım. Türkiye'nin bir örneği var. Gözümüz gibi koruduğum, benim bir kara sevdam, platonik aşkım Sivas'ım var. Gelin, bunu bize verin. Verin bakın o zaman ne olacak. Benim yıllarım hücrelerde geçti. Ama hiç ceza almadım. O hücreleri paylaşanlar, sağcısı solcusu, ülkeyi birbirine dar edenler gelin tecrübemizi ortaya kolayım, ülke sevdasında birleşelim. İşte bunun için partimizin adını Büyük Birlik koydum. Türkiye’nin birliği için.”
    Sivas'ta son haftaya kadar yapılan anketlerde AKP önde, BBP ikinci sırada yer alıyordu. Ancak 25 Mart Çarşamba günü yaşanan halikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesi sandığa yansıdı. Sivaslılar, kaza ardından hemşehrileri Muhsin Yazıcıoğlu'na olan vefalarını sandıkta göstermiş oldu.